ההרשמה לאתר פתוחה הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

ShoahConnect

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ShoahConnect הינו אתר המאפשר לקשר כתובות דואר אלקטרוני לדפי עד מאתר היכל השמות של יד ושם, ובכך מסייע ביצירת קשר בין אנשים המתעניינים באותם דפי עד. האתר עלה לאויר בתאריך 20 במאי 2007.

על האתר

לוגו האתר ShoahConnect

ShoahConnect הוא כלי אשר יש להשתמש בו בצמוד לאתר היכל השמות של יד ושם, והוא מאפשר לקשר כתובות דואל לדפי עד, באופן שמאפשר תקשורת חצי-פרטית בין אנשים המקושרים לאותם דפים. האתר אמור לסייע ביצירת קשר עם אלו שמילאו דפי עד (או עם קרוביהם), במידה והם מעונינים בכך, ובחיבור בין קרובי משפחה, על פי קרוב משפחה המתועד במאגר.

בכל פעם שקישור של כתובת דואל לדף עד מתווסף למאגר, המערכת בודקת האם נוצר חיבור חדש - למשל, אם הקישור הוא של ממלא דף עד ובמערכת כבר מקושרים קרובים של אותו נספה. על פי בחירת המשתמש, המערכת מודיעה בדואל על הקישור החדש לכל מי שהדבר רלוונטי עבורו. הדבר נעשה באופן חצי-פרטי, במובן זה: כתובת הדואל של המקבל אינה גלויה לשולח, אלא אם המקבל בוחר לענות להודעה. מן הרגע בו עונה המקבל לשולח, מתבצעת התכתובת ביניהם באמצעות הדוא”לים הפרטיים שלהם, ללא תיווכה של המערכת. על פי אופיה, השימוש הטיפוסי במערכת עבור אדם שמילא דף עד יהיה לקשר את כתובת הדואל שלו עם אותו דף עד שמילא, ולחכות שאחרים יקשרו עצמם עם אותו הדף. לאחר שיקבל הודעות על קישורים נוספים, הוא יוכל לבחור אם לענות (ובכך לחשוף את כתובת הדואל שלו לשולח), או לא לענות (ובכך לא לחשוף את כתובת הדואל שלו).

יעילותו של האתר תלויה רבות במספר האנשים שישתמשו בו. ככל שיהיו יותר קישורים - כך הסיכוי להתאמות יעלה. על פי התרשמות ממידע המצוי באתר היכל השמות, עולה כי מספר הקישורים צפוי להיות גדול בהרבה ממספר המשתמשים, כך שמספר הקישורים במערכת צפוי גם הוא לגדול משמעותית עם הזמן (ישנם אנשים אשר עשויים להיות מקושרים לעשרות דפי עד). ShoahConnect עשוי להפוך לכלי חיוני לא רק עבור גנאלוגים החוקרים משפחות יהודיות, אלא לכל אדם המתעניין בגורל קרוביו או מכריו שנעלמו בשואה.

ערך מוסף של האתר: "תיק אישי" של דפי עד

כיוון שמאגר המידע אשר מצטבר באמצעות אתר ShoahConnect מכיל פרטים המקשרים כתובת דואל לדפי עד, יכול המשתמש לקבל מקבץ של דפי העד שקישר לכתובת הדואל שלו. בכך, ניתן לנהל "תיק אישי" של דפי עד, משימה שאינה אפשרית באתר היכל השמות עצמו.

על מקים האתר

האיש שעומד מאחורי הקמת האתר הוא לוגאן יוסף קליינווקס Logan Joseph Kleinwaks, ממדינת וירג'יניה, ארצות הברית. קליינווקס הינו גנאלוג חובב, אשר בעברו כבר כמה פרויקטים מרתקים של שילוב טכנולוגיות לטובת המחקר הגנאלוגי (המפורסם בהם: מנוע חיפוש למדריכי ערים רבים). קליינווקס משמש כמתאם של קבוצת הענין המשותף החדשה דנציג/גדנסק (Danzig/Gdansk), ומעבר למחקר המשפחתי האישי שלו, מתענין בתיעוד מצולם של בתי עלמין יהודיים, כמו גם בהגברת הנגישות למידע גנאלוגי המצוי באינטרנט.


קישורים חיצוניים

הקישור אינו זמין יותר)