ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

JGFF - מאגר שמות המשפחה

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דף זה עוסק בהסבר אודות המאגר JGFF; לדף העוסק בהדרכה לגבי שימוש במאגר, ראו JGFF - מדריך למשתמש.
תוכן דף זה נכתב במקור עבור פורום שורשים משפחתיים על ידי חבר הפורום: ארנון הרשקוביץ.

JGFF הינו קיצור של: JewishGen Family Finder והינו מאגר שמות המשפחה הענק של האתר JewishGen. המאגר מכיל שמות משפחה אשר מוכנסים על ידי חוקרים כמונו, ומשמש ליצירת קשר עם אנשים המתעניינים בשמות משפחה החשובים עבורנו. שמות המשפחה המופיעים במאגר מופיעים ביחד עם עיר ו/או מדינת המוצא של המשפחה, על מנת למקד את המידע.

הכנסת הנתונים מתבצעת על ידי שילוב של שם משפחה ומקום מגורים (יישוב ומדינה) (הכנסת מקום המגורים אינה הכרחית), ומכאן שעל ידי שאילתות שונות ניתן לקבל מידע אודות חוקרי שם משפחה ואודות חוקרי יישובים.

כל מי שיזין את פרטי המשפחות שהוא חוקר למאגר זה, מגדיל את הסיכוי ליצירת קשר עם חוקרים אחרים המחפשים אותן משפחות (על ידי כך שיאתרו אותו במאגר), ולכן הכנסת הפרטים חשובה ביותר. אל הדף הראשי של ה - JGFF ניתן להגיע מן הדף הראשי של ה - JewishGen, על ידי בחירת JGFF תחת הכותרת: Research, או על ידי הכנסת הכתובת הישירה של הדף: http://www.jewishgen.org/jgff.

חשיבותו העיקרית של המאגר היא בגודלו העצום, ובכך שהוא גדל ומתעדכן באופן שוטף, על ידי המשתמשים באתר JewishGen. במאגר רשומים למעלה מ - 78,000 חוקרים, אשר הזינו בו יותר מ - 390,000 שורות. בסך הכל, מופיעים במאגר יותר מ - 100,000 שמות משפחה ומעל 18,000 יישובים.

קישורים חיצוניים