שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

שיחת משתמש:N godelnik

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!

הפנייה לתשובה

שלום יוסי,

אשמח לסייע לך לפתוח את הדף המתאים. אנא ראה את תשובתי בדף שיחת קטגוריה:מייסדי פתח-תקוה.

בברכה,חוה 17:44, 15 באוקטובר 2007 (IST)

משולם פייבל ודבורה אסתר גינזבורג‏

שלום יוסי!

פתחתי דף על שם משולם פייבל ודבורה אסתר גינזבורג. תוכל להוסיף את הטקסט המתאים למשולם ודבורה אסתר בדף. לאחר שתוסיף את הטקסט אמשיך להוסיף למערכת את הדפים המתאימים לפי השמות האחרים. בהצלחה וכל הכבוד!חוה 21:39, 19 באוקטובר 2007 (IST)

הסבר להעברת התוכן מדף השיחה ושליחת מסרים

בוקר טוב וברוך הבא בשנית!

כל הכבוד שהכנסת את הערך המעניין.

העברתי את התוכן מדף השיחה - שיחה:משולם פייבל ודבורה אסתר גינזבורג לדף התוכן הצמוד אליו - משולם פייבל ודבורה אסתר גינזבורג. תוכל להתנסות בעריכה בעצמך, אך אם תרצה עזרה נוספת אסייע ברצון.

אודה לך אם תוכל לשלוח לי הודעות ותשובות בדף השיחה כאן או לחילופין דרך מערכת המסרים בפורום שורשים משפחתיים בתפוז. אני מקבלת מכתבים ב'ג'יבריש ואיני יכולה להשיב לך להודעות המתקבלות דרך המערכת בוויקיגניה. בברכה ושמחה שהתחלת לכתוב במערכת,חוה 08:45, 21 באוקטובר 2007 (IST)

קטגוריה מייסדי פתח-תקוה

שלום ובוקר טוב!

כל הכבוד על הדף המעניין ותגבור משפחות מייסדי פתח-תקוה!

הוספתי לדף שמואל גינזבורג את הקטגוריה מייסדי פתח-תקוה. כמו כן, הורדתי את כל הקטגוריות לתחתית הדף. בברכה, חוה 07:50, 22 באוקטובר 2007 (IST)

אתה מתקדם נפלא!

שלום N godelnik,

כל הכבוד! אתה מתקדם ולומד מהר את העבודה במערכת, המשך כך. בברכה, חוה 10:20, 30 באוקטובר 2007 (IST)