ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

שיחת משתמש:מיכל

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!

דף משתמש - התחלה טובה

יפה. הכנסת את כל המשפחות הרלוונטיות אלייך. הצעד הבא הוא ליצור ערך לכל משפחה. תוכלי לראות דוגמה בדף המשתמש שלי.

חשוב ליצור את ההבחנה בין ענף המשפחה שלך לשם המשפחה עצמו. למשל - לפידות עשוי להיות שם משפחה שמתחתיו כלולים ענפים רבים. אחד מה קשור אלייך. לכן בערך על משפחת לפידות יהיו כתובים כל הדברים המשותפים לכל הענפים באשר הם למשל מקור השם. מתחת לערך (שהוא למעשה קטגוריה) יופיעו הענפים השונים.

שוב אני מפנה אותך לראות ההיררכיה שבניתי אני עם המשפחות שלי.

קשה לתפוס את המבנה הזה בהתחלה, אבל יש בו הגיון...

Yehudad 15:57, 11 בדצמבר 2006 (EST)

משפחות מאניס ופלקנפליק האם קשורות לבוצ'אץ'?

האנציקלופדיסט 12:45, 12 בדצמבר 2006 (EST) לצערי אין לי מושג. שם משפחתה של סבתי הגדולה פרידה רייזל [סבתא של אבי, מצד אביו] מהבית, הוא מאניס, ואת זה גיליתי בצילום מצבה שלה - שמצאתי באינטרנט. נולדה בשנת 1864-תרכ"ד, לאמה ? ולאביה – שמואל מנחם מאניס. מקום לידתה ? נפטרה בגיל 71, ב-8 לספטמבר, 1935 – י' באלול, תרצ"ה, בגורה-הומורה, בוקובינה, רומניה. נישאה ל –יעקב , שנולד בשנת 1865, בגורה-הומורה, אוסטרו-הונגריה. משה פלקנפליק נשא לאשה את דודתה של אמי טילה-תהילה לבית שויץ, ואת זה מצאתי במאגר הפולני. שם מוזכר שהוא מהעיר/עיירה מיכאלובה ? או משהו דומה. האמת שעדיין לא התעמקתי היכן המקום הזה. דודתה של אמי - נולדה כנראה בוושקוביץ, Vascauti היום באוקראינה - אז - צפון בוקובינה - אוסטרו-הונגריה. הנכדה של משה וטילה בת שבעים פלוס נולדה וחיה בארה"ב ואין לה שום ידיעה לצערי על מקורות משפחתה, שהיגרה ב-1914 לארה"ב. וכמו כל יהודי טוב, אני שואלת: למה אתה שואל ?? בתודה מראש. מיכל 15:46, 12 בדצמבר 2006 (EST)

תבנית ברוך הבא

הי מיכל!

בטעות הכנסת טקסט לתבנית : ברוך הבא. מחקתי משם ואני מעבירה את מה שכתבת בתבנית עצמה לכאן.

אנא אמרי להיכן התכוונת להכניס את הטקסט הבא:

אולי, בהתאם לרצונך, תוכלי להוסיף את התעתיק הלועזי של השמות ? לעיתים קשה לקרוא ולהגות נכון בעברית, כאשר אין ניקוד. בתודה מראשמיכל 11:45, 16 בדצמבר 2006 (EST)

חוה 13:17, 16 בדצמבר 2006 (EST)


הוספת קטגוריה

הי מיכל,

בוודאי שאת יכולה להוסיף קטגוריה, בברכה חוה 19:20, 14 ביולי 2007 (IDT)

תוספת,

אם כבר הייתה קיימת קודם קטגוריה בשם אחר, צריך ראשית למחוק אותה. האם ברצונך שאמחק את הקטגוריה הקודמת שהייתה?חוה 19:26, 14 ביולי 2007 (IDT)

כן, תודה רבה חוה, בדיוק אני "עסוקה" בלבדוק את עצמי על שינוי הקטגוריה, להחליף את הרישום של העיר מ-ושקאוץ לואשקיבצי, במקומות שבהם רשמתי אותה אחרת [כפי שביטאו את שם העיר אצלינו בבית], למה שמקובל היום.מיכל 19:30, 14 ביולי 2007 (IDT)
החלפתי את הקטגוריה. אני חושבת שרק אצל דוד שויץ היתה הקטגוריה הזו.חוה 19:39, 14 ביולי 2007 (IDT)

ציון שמות בתעתיק לועזי - לא באותיות גדולות

שלום, מיכל!

אנא, הקפידי להוסיף שמות (אנשים ומקומות) בתעתיק לועזי כאשר רק האות הראשונה היא אות "גדולה" (Capital Letter). עודף אותיות גדולות צורם מאוד בעין, ובעצם מיותר.

ארנון הרשקוביץ 10:32, 24 ביולי 2007 (IDT)

תודה ארנון על תשומת לבך. מצאתי את הטעות ברישום העיר שרגורוד בלועזית ותיקנתי. סתם עייפות החומר שלי.מיכל 11:01, 24 ביולי 2007 (IDT)

השם מקס +טרוכנברוד

הי מיכל,

נראה לי שסידרתי את הבעייה בדף ההפניה של 'מקס' (לכן נאלצתי למחוק את דף השיחה שלנו).

אני זקוקה לקורדינאטות של העיירה טרוכנברוד על מנת לנסות להוסיף תבנית יישוב. תודה רבה.חוה 16:37, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

תודה רבה לך חוה.

אני מחפשת את המיקום - מעניין שבויקיפדיה בעברית ובלועזית לא מצאתי קוארדינטות..מיכל 16:44, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

Zofyuvka, Ukraine: 50°55' N, 25°42' E - מאתי דרך גשש העיירות - היום נקראת אחרת - אפילו אינני יודעת כיצד להגות את השם הזה. תודה מראש, מיכל 16:47, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

אמתין בסבלנות, יש זמן:-) ותתחדשי על התגלית בקשר למשפחת מקס. חוה 16:49, 1 בספטמבר 2007 (IDT)
תודה על המציאה. אם כך צריך יהיה למצוא כיצד להגות את השם היום על מנת להעביר את השם בהמשך הדרך. חוה 16:50, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

ברוך הבא

שלום מיכל,

בברכת ברוך הבא, אין צורך להעתיק את הטקסט. מספיק לכתוב {{ברוך הבא}}. בברכה, אבינעם 00:35, 25 בדצמבר 2007 (IST)

תודה אבינועם, למדתי משהו.מיכל 06:35, 25 בדצמבר 2007 (IST)

שפרבר

שלום מיכל תאמת שמאוד הופתעתי לגלות פה דף על שפרבר. בכל מקרה אני גם שפרבר, סבא רבה שלי הוא הרב דוד שפרבר (כנראה לא מי שפה?!) והדבר היחיד שאנו יודעים על משפחתו זה שהם היו מגליציה. בכל מקרה אשמח לגלות ממך פרטים נוספים. תודה רבה יהודה

שלום יהודה גם משפחת שפרבר "שלי" מגליציה, הם יוצאי העיר זבלוטוב, שהיתה באזור גליציה. הסבתא רבה שלי - חיה לבית שפרבר ילידת העיר. היה לה גם אח בשם דוד, אולי ידוע לך עוד פרטים על הרב דוד שפרבר, שמות הוריו, אחים או אחיות שלו ? שנת לידתו? מקום הולדתו ? שם אשתו ? כל פרט יעזור. תודה רבהמיכל 14:31, 25 ביולי 2008 (IDT)

האם קיבלת את האימייל ממני ?

מיכל, שלחתי לך הערב אימייל דרך מערת הויקיגניה, ובאמצע התהליך נתקע המחשב, אין לי מושג אם הגיע אלייך או לא. אז האם האימייל הגיע?

בברכה, harhanegev יאיר בן-צבי (לשעבר הרשקוביץ'), צאצא למשפחות: הרשקוביץ', אפטר, דיסטלהיים, נייר, רוגן, שפר, לאוב.

שאלה בנוגע ל-1915 ועוד

הי מיכל,

תודה על התיקונים שעשית בערכים.

שאלת כיצד לתקן את הקישור בדף 1915, האם תוכלי לענות לי בדף השיחה: שיחה:1915, כדי שאוכל לסייע, תודה.

הכוונה שלי ביצירת הדפים הללו היתה להנגיש את כל התאריכים הקיימים במערכת, ובדפים השונים האישיים.בעיקר לקשר ולרכז את החומר הטמון בהם ופחות להוסיף מידע מבחוץ. מה שקיים בוויקיפדיה מתאים בהחלט למערכת שלהם, ואפשר יהיה להוסיף אותו גם אך כרגע כוונתי להתמקד במיזם שלנו ובצרכים שלנו. תודה רבה שוב חוה 09:58, 6 באפריל 2010 (IDT)

אריה לפידות

הי מיכל,

אנא ראי השאלה בדף שיחה:חיים אריה לפידות. איני יודעת לאיזה קטגוריה לשייך את המשפחה. מהיכן היגיע מלבד שם העיר. תודה רבה, חוה 07:55, 2 במרץ 2011 (IST)

אריה לפידות

הי מיכל,

אנא ראי השאלה בדף שיחה:חיים אריה לפידות. איני יודעת לאיזה קטגוריה לשייך את המשפחה. מהיכן היגיע מלבד שם העיר. תודה רבה, חוה 07:55, 2 במרץ 2011 (IST)

תודה על התיקון

תודה רבה יקירתי על התיקון בשם העיר והקטגוריה. חוה 20:08, 12 ביוני 2011 (IDT)


הודעה

הי מיכל שלחתי הודעה דרך הפייסבוק אם ראית אשמח אם תוכלי להשיב להודעה שם. תודה ומועדים לשמחהחוה (שיחה) 23:07, 28 במרץ 2021 (IDT)

בדוק עריכות ומנטר

נתתי לך את ההרשאות האלו. לא צריך יותר לסמן את העריכות שלך. Novik (שיחה) 15:24, 16 באפריל 2021 (IDT)

דף השמות הנחקרים

הי מיכל, סליחה, משום מה בטעות שחזרתי עריכה שלך בדף השמות הנחקרים (לא יודעת איך זה קרה) ורק כעבור שעה שמתי לב. חוה (שיחה) 10:33, 5 ביוני 2021 (IDT) - הכל בסדר מיכל (שיחה) 10:51, 5 ביוני 2021 (IDT)