שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

שיחת משתמש:אבינעם

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוך בואך למערכת ויקיגניה

שלום וברוך בואך למערכת ויקיגניה - הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית. המערכת החדשה הינה חופשית, שיתופית ופתוחה, כלומר כולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לערוך אותה. להלן מידע חיוני לתחילת השיטוט כאן:


  • סידור המערכת: מערכת ויקיגניה מחולקת לאגפים ולנושאים. החלוקה לאגפים הינה חלוקה של פורמט, וכל דף משויך לאגף אחד בלבד: ערכים, אנשים, מאמרים, מדריכים. החלוקה לנושאים הינה חלוקה של תוכן, וניתן (ומומלץ) לשייך כל דף לנושאים רבים. אל האגפים והנושאים (ושאר החלקים החשובים של המערכת) ניתן להגיע באמצעות תיבות הניווט בימין המסך.


  • עריכה: אם ברצונך להוסיף או לשפר ערך שקראת, ניתן ואף כדאי לעשות זאת. יש ללחוץ על לשונית "עריכה" בראש העמוד ולתקן כמיטב הבנתך. לפני שמירת השינוי מומלץ ללחוץ על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהשינוי שעשית תקין. חשוב ביותר להקפיד על כללי הכתיבה הגנאלוגית. כדאי עוד לפני כן לעיין בארבעת הצעדים, אשר יובילו אותך בשבילי המערכת. ניתן "לשחק" בארגז החול ולערוך בו נסיונות עריכה ככל הדרוש.


  • דיונים אודות ערכים: בראש כל דף מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה של הדף. שם ניתן לדון עם אחרים בתוכן הערך. לדף השיחה ניתן להוסיף נושא חדש בלחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף. דיונים בנושאים שאינם קשורים לערך מסוים, וכאלו הדרושים לפני הוספתו של ערך - מקומם בשטעטל.


  • חתימות: במערכת ויקיגניה אין חותמים בגוף הערכים, אך חותמים בסוף כל הערה שכתבת בדף שיחה. כדי לעשות זאת, יש להוסיף ארבעה סימני ~ בסוף הטקסט שכתבת (כך: ~~~~), אלו יהפכו אוטומטית בשמירה לחתימה הכוללת את שמך וקישור לדף המשתמש שלך, בתוספת השעה והתאריך.


  • דפי משתמש והודעות אישית: השימוש במערכת ויקיגניה מחייב רישום (קצר וחינמי). לכל משתמש רשום יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". אל דף המשתמש ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש (למשל, כפי שמופיע בדף שינויים אחרונים). בדף השיחה של המשתמש אפשר להשאיר לו הודעות. המשתמש יקבל חיווי על ההודעה הממתינה. שימוש נבון בדפים אלו עשוי לקדם את המחקר הגנאלוגי ולאפשר תקשורת בין חוקרים בעלי עניין משותף.


לתשומת לבך: אין להכניס למערכת ויקיגניה חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו, ובנוסף - יש לציין מקורות אשר שימשו בכתיבתו של כל דף. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים. על זכויות היוצרים של הכותבים במערכת, ניתן לקרוא בערך המתאים בוויקיפדיה Wikipedia logo.png (אותם כללים חלים גם במערכת זו).


מומלץ, לפני הכל, לעיין בארבעת הצעדים שמסבירים אודות המערכת. אם ברצונך לשאול שאלה כללית הקשורה למערכת, או אם ברצונך להתייעץ לגבי הוספת דפים, יש לעשות זאת בשטעטל. יחדיו, ניצור את הבית החדש של הגנאלוגיה היהודית.

כצעד ראשון להתנסות ולתחילת הפעילות, מומלץ לבנות דף משתמש


בהנאה!

במידה ו - אם - תודה!

הי אבינעם, אני שמחה מאד שביטלת סוף סוף את שיבוש הלשון המעצבן הזה. אני מקווה שהסמכותיות שלך תשפיע גם על יתר הכותבים. ט-א 19:50, 9 באפריל 2007 (IDT)

תודה על התמיכה המוסרית. אשתדל לבער את השיבוש הזה ביתר המקומות. אגב, אני מסכים איתך - יש לשנות את "ראה גם" ל"ראו גם". בברכה, אבינעם 23:34, 9 באפריל 2007 (IDT)
אם כך אני שמחה כפליים שהתגייסת! ט-א 07:00, 10 באפריל 2007 (IDT)

כל הכבוד :-)

כל הכבוד ותודה על עזרתך,

חוה 16:49, 11 באפריל 2007 (IDT)

תודה, אם כי לא נראה לי שיש כרגע שינוי כלשהו :-( אבינעם 17:46, 11 באפריל 2007 (IDT)
לא כל כך הבנתי למה כוונתך. האם לכך שהשם עדיין לועזי? אני מתכוונת לכך שהקישורים בדף הראשי עכשיו תקינים, לאחר שקרתה התקלה. תודה רבה רבה על העזרה:-) חוה 17:48, 11 באפריל 2007 (IDT)
הקישורים היו אדומים בגלל שינוי השם. כשהשם חזר, הקישורים חזרו להיות כחולים. תיקנתי אותם כך ששינוי שם בעתיד לא יהפוך אותם לאדומים. כרגע השם עדיין לועזי. בברכה, אבינעם 17:56, 11 באפריל 2007 (IDT)
תודה רבה על ההסבר. מקווה שימצא לכך פתרון בהמשך הדרך. חוה 18:25, 11 באפריל 2007 (IDT)


שלום אבינועם קיבלתי הודעה ששינת משהו בדף הצג אני מחפשת כל הזמן להבין מה שונה אשמח אם תתעזור לי להבין

ענת

שלום ענת,
הדף שיחה:הצג היה משום מה הפניה להצג. הסרתי את ההפניה. תמיד אפשר לראות את ההבדלים בין הגרסאות השונות על-ידי לחיצה על לשונית "היסטוריה", והשוואה בין הגרסאות. לדוגמה: [1]. בברכה, אבינעם 20:13, 22 באפריל 2007 (IDT)


תודה אבינועם

השיבוש היה ביגלל החלפות השם

בהתחלה כתבתי האצג, החלפתי להאטג ביגלל שאמרו לכתוב את השם כפי שהמקומיים אומרים, וברומנית זה עם T, ואז הוחלף להצג כי נאמר שבספר קהילות כותבים הצג, מהמעברים נוצר הבלגן ועכשיו מיכל אומרת שכותבים האצג בספר הקהילות ואני כבר לא יודעת מה לעשות תודה על התיקון וההסבר

ענת

לענת, נראה לי שעדיף האצג. נמשיך בדף השיחה. בברכה, אבינעם 21:38, 22 באפריל 2007 (IDT)

תודה אבינעם על עזרתך בסידור התמונה. חייקין 18:15, 29 במאי 2007 (IDT)

תודה לך אבינעם. אם תוכל לבדוק גם את צ'ריקובר, חנה חייקין ומשה אביגדור אודה לך... חייקין 23:37, 30 במאי 2007 (IDT)

תעתיק עברי של שמות יישובים

אבינעם, בעקבות התגייסותך המשמחת למאמץ, אשמח אם תעיין בדף השיחה של "תעתיק עברי של שמות ישובים". אני נתקעתי, משום שמחד החלטות האקדמיה אינן ישימות לכותב/ת האופייני/ת כאן, ומאידך האטלסים אינם עקביים עם מקורות אחרים. כמו-כן לא התגבשה עמדה לגבי תרגום שמות מקומות (ראה שם). תודות ט-א 11:35, 23 באפריל 2007 (IDT)

לט-א, לצערי אינני יכול לייעץ רבות בנושא התעתיק העברי, אולם אני חושב שהנושא אינו צריך לעצור אותך. רוב הפעילות קשורה במציאת מקורות ובעריכת הדפים, וזוהי מלאכה לא פשוטה כלל ועיקר. אני ממליץ לך לבחור תעתיק שנראה לך סביר, להתחיל לערוך, ובמקביל להעלות לדיון את נושא השם. במקרה הגרוע ביותר, יוחלט על שם אחר, אזי שינוי השם הוא מלאכה פשוטה עד מאוד. אפשר (ורצוי) להמשיך את השיחה בשיחה:תעתיק עברי של שמות יישובים. בברכה, אבינעם 00:12, 25 באפריל 2007 (IDT)
תודה על ההתייחסות. כוונתי לא היתה לערוך דפי אחרים בהקשר זה, אלא לקבוע מספר כללים פשוטים לתעתיק. בינתים נראה שהערך יאלץ להמתין.ט-א 14:55, 30 באפריל 2007 (IDT)

ראובן חייקין וארנון סופר

לראובן לא היו צאצאים, ואת רוב הונו תרם להקמת מחלקת מחקר אותה מנהל ארנון סופר, ובהפניה שנתתי מתוארים הקשרים שהיו בינהם ותרומתו של ראובן... חייקין 21:43, 5 ביוני 2007 (IDT)

קישורים חיצוניים אמורים לתרום תרומה מהותית לערך. בדף על ראובן חייקין ארנון סופר לא מוזכר כלל, ובערך ארנון סופר בוויקיפדיה, מוזכר חייקין במשפט אחד. משפט אחד בלבד אינו מהווה תרומה מהותית. אם חשוב לך לציין את הקשר ביניהם, עדיף להעתיק את אותו משפט בודד לכאן. בברכה, אבינעם 21:50, 5 ביוני 2007 (IDT)

תודה לך, אתה צודק:-)

חייקין 22:08, 5 ביוני 2007 (IDT)

צבי יעקב חייקין

שלום אבינעם ותודה על עזרתך. אם אין זו בקשה מוגזמת, הייתי מבקש כי תערוך באופן חד פעמי את צבי יעקב חייקין כדי שאדע להבא למה נתכוון המשורר:-) עזרה זו תאפשר לי לתקן את שאר הדפים. שלך, חייקין 09:02, 6 ביוני 2007 (IDT)

אין זו בקשה מוגזמת כלל וכלל, רעיון הוויקי מושתת על כך. אשמח לעשות זאת - אבל זה יקרה רק מאוחר יותר (בשעות הלילה). בברכה, אבינעם 10:01, 6 ביוני 2007 (IDT)

תבנית: שבע קהילות, תודה!

שלום אבינעם,

רוצה להודות לך על תוספת התבנית החדשה של שבע הקהילות, כל הכבוד!חוה 17:05, 8 ביוני 2007 (IDT)

אין בעד מה - שמחתי להוסיף את התבנית :-) אבינעם 19:20, 8 ביוני 2007 (IDT)

תודה

הי אבינעם,

תודה על העזרה בסידור הדף של צבי הירש חיות. חוה 22:06, 12 ביוני 2007 (IDT)

אין בעד מה - בשמחה :-) אבינעם 23:00, 12 ביוני 2007 (IDT)