שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

שיחה:NeveKlarsfeld - מדריך למשתמש

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הערות ותוספות:

בחיפוש על פי Registrant, ניתן לחפש על פי כל שדה רצוי. אם שם המשפחה אינו ידוע, יש לשים * בשדה זה. ניתן גם לשים כוכבית במקום אותיות בלתי ידועות, למשל *JONAS ימצא את השמות JONAS וגם JONASZ. ניתן גם להשתמש באמצע מילה, כמו למשל ב *GROS*IRT שייתן את השמות GROSZWIRTH, GROSVIRT, GROSSWIRT וכו'. ה-* יכולה לבוא במקום כל מספר אותיות וגם להיות מושמטת כליל. שימוש זה בכוכבית תקף בכל שדה טקסט - שמות, עיר לידה וכו'.

חיפוש על פי Registrant מוסיף אפשרויות חיפוש שאינן קיימות בחיפוש INDEX. ניתן לחפש את כל האנשים שנולדו בעיר מסויימת (שימושי לעיירות קטנות). אם יש ספק לגבי אופן רישום השם אפשר לחפש לפי צירוף של אות ראשונה (עם *) ומקום לידה. אחת השיטות השימושיות למציאת בני משפחה היא בעזרת חיפוש על פי כתובת. אחרי שמוצאים בן משפחה אחד, כדאי תמיד לערוך חיפוש על פי הכתובת שנמצאה (אם קיימת, רלבנטי לניצולים) וכך למצוא בני משפחה נוספים שגרו באותה דירה. לפעמים מדובר גם בקרבה לא ישירה שאחרת היה קשה לאתר. לחיפוש על פי כתובת ניתן להעזר באינדקס הרחובות שנפתח על ידי בחירת הספר שמימין לשדה הכתובת. כדאי לחפש שמות נרדפים לאותו רחוב, כגון קיצורים או שינויי כתיב.

כדי לצמצם תוצאות, ניתן גם לבחור את המין וטווח שנים של שנת הלידה. ניתן לסמן את שנות הלידה בפורמט 1900-1910 או בעזרת התפריט שנפתח מהספר הסמוך לשדה. חשוב לזכור שחיפוש כזה עלול לפספס רשומות שבהן חסרה שנת הלידה, כך שתמיד כדאי לנסות צירופי חיפוש שונים.

החיפוש באתר מייגע ולוקח זמן אב יכול לתת תוצאות רבות. מומלץ לנסות חיפושים שונים בהתאמה לנתונים שונים הידועים לכם - שמות, מקום לידה, כתובת, בני משפחה.

חיפוש INDEX - גם כאן ניתן להשתמש בכוכבית. בתוצאות החיפוש מופיע כאן המספר הסידורי של כל רשומה. מספרים עוקבים שייכים בדרך כלל לבני משפחה אחת, דבר שיכול לעזור במיוחד כאשר מקבלים תוצאות רבות. ההיפך לא בהכרח נכון - יתכן שלבני משפחה אחת יהיו מספרים רחוקים זה מזה.

החסרון הגדול של אתר זה הוא שניתן לגלוש בו רק בעזרת דפדפן אינטרנט אקספלורר. זהו דפדפן מיושן ולא תקני שפועל רק על גבי מערכת הפעלה חלונות. הגולשים הרבים שעברו לדפדפנים מתקדמים יותר או שמשתשמשים במערכות הפעלה אחרות אינם יכולים להשתמש באתר. זהו אינו אתר אינטרנט רגיל שמשתשמש בכלי אינטרנט תקניים, אלא אתר שמתקים תוכנה ייעודית לצפייה שרצה במסגרת האינטרנט אקספלורר. מבנה זה מגביל מאד את הגלישה בו ומונע שימוש בכלים המובנים בדפדפן כמו מעבר קדימה ואחורה, פתיחת מספר דפים במקביל, שמירת כתובות של רשומות מעניינות וכו'. אופן פעולה זה גם מאט משמעותית את פעולתו דבר שהופך את השיטוט בו למייגע. אם עושים הפסקה של כרבע שעה, האתר מתנתק ויש צורך לחזור על החיפוש מחדש. חבל שאתר כל כך חשוב מגביל עצמו ומחייב שימוש במוצר מסחרי של חברה מסויימת במקום לעבוד על פי התקנים ובכך לאפשר גלישה בכל דפדפן. אמנוןימוס 14:04, 10 בדצמבר 2006 (EST)