שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

פורטל:ארכיונים

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפושעריכהפורטל ארכיונים
ArchivesPortalImage.png

חומרים הרלוונטיים למחקר גנאלוגי של משפחה אחת, עשויים להיות מפוזרים בארכיונים שונים ברחבי העולם. שימוש בחומר ארכיוני הוא אחד מאבני היסוד של המחקר הגנאלוגי, שכן באמצעותו ניתן לבסס מידע קיים ולאתר מידע חדש. איתור מידע ארכיוני הוא אומנות, ופענוחו - הן הבנת הכתב והשפה והן הבנת משמעותו של המסמך - הוא, לעתים, משימה לא פשוטה.


עריכהערך נבחר

סיכום האירוח עם ד"ר קינגה פרוימוביץ (נערך ב - 28 בנובמבר 2004 בפורום שורשים משפחתיים) מלמד רבות על המצאי הארכיוני בכל הנוגע ליהודי הממלכה ההונגרית במונרכיה האוסטרו-הונגרית מאמצע המאה - 19 ועד מלחמת העולם הראשונה, ובחומר הארכיוני של יהודי המונרכיה האוסטרו-הונגרית בארץ הונגריה באותה תקופה. ד"ר פרוימוביץ היא היסטוריונית, ארכיונאית וחוקרת במוסד יד ושם, ועד לפני עלייתה ארצה (בשנת 1997) שימשה כארכיונאית הראשית של הארכיון היהודי בהונגריה.

למאמר המלא
עריכהעץ קטגוריות

להלן קטגוריות המשנה שתחת קטגוריית ארכיונים בוויקיגניה:עריכהתמונה נבחרת
רישום נישואים של גיטל ואלי.jpg
רישום נישואין של גיטל אבלסון ויוסף אליהו ניסלסון מתאריך 25 ביוני 1889 שהוצא בריגה לטביה.


עריכההידעת?

ליישובים רבים בישראל קיימים ארכיונים היסטוריים, ובהם חומר רב על תולדות היישוב ועל אנשיו. בשנים האחרונות, מתפתחת מגמה של מחשוב חומרים ארכיוניים הקשורים לאנשי היישוב, ובפרט לראשוני היישוב, ועם התפשטותה של רשת האינטרנט - הולך וגדל מספר המאגרים היישוביים אשר עולים לרשת.

לקטעי הידעת נוספים

עריכהמסמכים לדוגמא

מי רוצה לסייע?

רשימת ערכים מבוקשים שדרושים לפורטל:

ערכים מבוקשים

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכים