שלחו מייל ל- emailwikigenia@gmail.com כדי להירשם לאתר כדי לערוך

לייב שלמה טרמוריץ'

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לייב שלמה טרמוריץ'
שם נעורים
שם בלועזית Leib Solomon Tremurici
נולד/ה בין השנים 1880 - 1885
נסיכות מולדובה
נפטר/ה בין השנים 1920 - 1925
לספז, רומניה
פרטי המשפחה :
בן/בת זוג חנה
הורים הרש ליבוביץ'
?
אחים  ?
צאצאים טוני טרמוריץ' (רוקנשטיין)
אתי טרמוריץ' (לאוער)
לאה טרמוריץ'
ישראל טרמוריץ'
אברהם צבי טרמוריץ'


לייב שלמה טרמוריץ' (ידוע גם כ: לייב סולומון) (רומנית: Leib Solomon Tremurici) - נולד לפי הערכה בין השנים 1880 - 1885 בנסיכות מולדובה. מקום הולדתו אינו ידוע בוודאות, אך לפי שם משפחתו טרמוריץ' שיערו שהגיע מכפר באזור מולדובה בשם טרמורשט (Tremuresti). כפר זה לא קיים כיום, ולא ידוע אם היה קיים אי פעם.

לייב שלמה התחתן עם חנה שמקורה כנראה בכפר לספז. בכל אופן לאחר נישואיהם התגוררו באותו המקום. נולדו להם שני בנים ושלוש בנות.

לפרנסתו הפעיל בית מרזח שהיה בבעלותו בכפר. בבעלותו היה גם בית גדול עם מרתף לאיחסון סחורות. עסקיו נקלעו לקשיים לאחר שלא הצליח למכור סחורה רבה שהיתה ברשותו וכנראה היתה פגומה, וכתוצאה מכך ירד מנכסיו. לייב נאלץ למכור חלק גדול מביתו על מנת לממן את חובתיו ונשאר לגור בכמה חדרים צדדים של בית זה. לפרנסתו החל לעבוד כקצב, מקצוע אותו הוריש לבנו אברהם צבי טרמוריץ'.

לייב התפרנס בכבוד והתאושש מהמשבר הכלכלי שפקד אותו. ברשותו היתה ספריה גדולה של ספרי קודש ולעת זקנתו שימש כדיין בכפר.

באחד הימים בין השנים 1920 - 1925 לערך, חש בכאבים עזים ברגלו והלך בכוחות עצמו אל בית החולים המקומי בכפר לספז. הוא נצטווה על ידי רופא שבדק אותו להשאר מספר ימים נוספים בבית החולים להשגחה ובדיקות נוספות. בניו ישראל ואברהם ביקרו אותו בבית חולים ומייד לאחר שחזרו לביתם וסעדו על שולחנם הגיע רץ מבית החולים עם הידיעה על מותו. הידיעה הגיעה בהפתעה וסיבת המוות לא נודעה להם.

לייב נקבר בבית העלמין היהודי של לספז.

ספריית ספרי הקודש של לייב שלוים (שמו ביידיש) נשארה בחזקת בנו אברהם ושימשה רבים מבני הקהילה.

צאצאיו

על צאצאיו החיים נמנים: