ההרשמה לאתר פתוחה הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

חיפוש קרובים - המשקיף, 1/4/1946

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

השמות

מרדכי ברקאי ברקו, שעלה ארצה מרומניה בשנת ‭ ,1944‬מתבקש להתקשר עם ועדת ההצלה שע"י הצ" י ח, תל אביב, המלך ג'ורג' ‭ ,38‬בקשר עם מכתב שהגיע עבורו מאיטליה.

יהושע פרייר?, נולד בשנת ‭ ,1910‬בלובלין (עיר) (פולניה) מחפש את דוד‭) ,‬אחי אביו) יואל פרייד, דודתו (אחות אמו) ביילי פיינשטט מבית ויסבראוט. פרטים נוספים לקבל אצל: מאיר אינטרטר, רחוב ויצמן, רחובות.

הדסה ליטבק, נתקבל מכתב עבורך, במרכז "מגן דוד אדום" בתל־אביב, מאת ירמיה ברוסיה.

הוגו כהן (נוה־איתמר ליד נתניה?‭( ‬ מתבקש בקשר למכתב מקרוביו באמריקה; לפגות לסניף "המשקיף" בנתניה, ת.ד‭.23.‬

ישעיהו ליבוביץ (נתניה,גבע ‭ (?'ב‬ מתבקש בקשר לידיעות עבורו מאיטליה. לפנות ל"המשקיף" בנתניה, ת.ד‭.23. ‬

ילדים מבקשים קרוביהם

הילד הרברט פריש, נולד ב־... בדרזדן, גרמניה, אינו יודע דבר על הוריו, גם אינו זוכר את שמם. עלה מגרמניה לא"י דרך מרסיל (מרסיי) באניה " קאהיר" ביום ‭ .28.2.46‬היודע מישהו מי ואיפה הם הוריו?

הילד נורברט פרידמן, נולד ב... בדאנציג להוריו הרמן ודרספול פרידמן. מחפשים את דודו מקס פרידמן שלפי המשוער נמצא בתל־אביב. לפנות אל הלשכה לעלית ילדים ונוער, ת.ד‭,92.‬ירושלים.

הסבר לרשימות

הרשימות במאגר המידע לקוחות מתוך אתר עיתונות יהודית היסטורית.

חלק מהרשימות מתייחסות לאליאנס - הן מנויים לבולטינים השונים הקשורים לאליאנס, והן אנשים שתרמו באופן פרטי לחברה. כמו כן יכולים להופיע שמות של חברי ועדות באליאנס. בעיתונים האחרים שאינם קשורים לאליאנס, כמו עיתון הלבנון או המגיד, מדובר ברשימות תורמים לעניי ארץ ישראל או לנפגעי אסונות שונים בקהילות בעולם.

בנוסף ישנן רשימות המתייחסות למדור לחיפוש קרובים שהתפרסם בעיתונות והנוגע למחפשי קרובים מתקופת השואה.

הגעה למקור

  • לרוב ניתן להגיע למקור על ידי הקשת אחד משמות התורמים הכתובים ברשימות השונות, ובחירה בחיפוש של התאריך המדוייק המצויין בכותרת הדף. יש צורך בדיפדוף בעותק העיתון המלא (הניתן לצפייה במקוון באתר) על מנת להגיע לרשימות עצמן. זאת משום שתוצאת החיפוש מובילה לעתים לעמוד כלשהו בעיתון, ולא לעמוד המבוקש.
  • לעתים חיפוש שם אקראי אינו מניב תוצאות, ויש לנסות ולחפש שם אחר.
  • הערה: שמות העיירות במקור לרוב כתובים ביידיש בעיתונים המגיד והלבנון.
  • לא ניתן להגיע בחיפוש לשמות לועזיים בעיתון המגיד. לפעמים בהקשה על שם העיירה ביידיש אפשר להגיע למקור הכתוב בלועזית בעיתון העברי, אולם יש לדפדף בין שלל התוצאות המתקבלות בחיפוש.