ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

חגי פינסקר

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
חגי
שם נעורים סוקולוביץ
שם בלועזית Chagai Pinsker
נולד/ה 22 ביוני, 1925, ירושלים, ארץ ישראל
נפטר/ה 22 בינואר, 2007
ירושלים, ישראל
פרטי המשפחה :
בן/בת זוג לא ידוע
הורים אלעזר, מרים
אחים לא ידוע
צאצאים לא ידוע


חגי פינסקר , Chagai Pinsker נולד ב- ב-22 ביוני, 1925 בירושלים ארץ ישראל, לאביו אלעזר פינסקר ולאמו מרים בת דוד בער שוארץ.

חגי נולד עם שם המשפחה סוקולוביץ Sokolowitz. בהיותו בן שנתיים, ב-1 בספטמבר, 1927, החליפה משפחתו את שם משפחתה לפינסקר. חגי פינסקר נפטר בירושלים, ב-22 בינואר, 2007.

עיתונאי, קריין ומראשוני אנשי הרדיו הישראלי, קול ישראל, רשות השידור . החל לשדר כקריין בשנת 1946. בתחנת קול ירושלים בעל קול רדיופוני מרגש. עיתונאי מקצועי מאוד, ישר ונאמן לדעתו. בשנת 1952, נסע ללונדון משם נהג לשדר את שידורי הבי.בי.סי. בשפה העברית.. חגי פינסקר היה מראשוני אנשי יומני החדשות, יזם את תוכניות הרדיו: "היום הזה" ו"בחצי היום", המזוהות עם רשות השידור הישראלי, עד היום.


בשנת 1969 מונה למנהל הראשון של הטלביזיה הישראלית. על ידי שמואל אלמוג. בשנת 1970 נסע ללונדון, כשליח רשות השידור הישראלית. בשנת 1976 , התמנה למנהל קול ישראל. לאחר פרישתו שימש כיועץ בעינייני תקשורת.

חיים אישיים

היה נשוי 3 פעמים.

הערות שוליים

הקשר המשפחתי של מיכל, הוא לסבתו, של חגי פינסקר, אמו של אביו. ששמה היה טובה, חגי זכר שסבתו עוד החזיקה אותו על ברכיה, כשהיה בן שנה. חגי לא זכר את שמה של סבתו מהבית, ולכן הקשר נשאר עלום מבחינתינו. אולי ימים יגידו.

מקורות

  • בני משפחה.
  • אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו. מחבר: תדהר, דוד, כרך 4 עמודים: 1722-1721 . יצ"ל בתל-אביב, בשנת 1950, בהוצאת המחבר. יש ערך על: אליעזר פינסקר, אביו של חגי פינסקר.
  • תקליטור, שהוציאה האגודה הישראלית לגנאולוגיה, לכבוד הכנס העולמי, שהיה בירושלים בשנת 2004, רשימה של שמות אנשים, שהחליפו את שמם. [המקור בשפה האנגלית]

קישורים חיצוניים

Wiki.png חלק מן התכנים של דף זה נלקחו מהוויקיפדיה העברית ומובאים בכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם