ההרשמה לאתר פתוחה. הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

ויקיגניה:מדיניות הפרטיות

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
גרסה מ־10:52, 27 באפריל 2010 מאת חוה (שיחה | תרומות) (←‏מבוא ותמצית)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מסמך זה הוא תרגום המדיניות לעברית וקישור אליו מופיע בתחתית כל עמוד בוויקיגניה.


מבוא ותמצית

קריאה בלבד וצפייה באתרים העושים שימוש של קריאה בלבד באתרים שבמיזם ויקיגניה, לא נאסף כל מידע (מעבר למה שבדרך כלל נאסף ביומני השרתים בידי אתרי אינטרנט כלליים).

תרומה לאתר ויקיגניה

כל תוכן שנתרם מתפרסם בצורה פומבית וגלויה לעייני כלל המשתמשים. אם הנכם כותבים משהו, הניחו שהכתוב יכול להישאר לנצח (גם אם העמוד נמחק, אין זה אומר שהתוכן הוסר כליל מהרשת או משרתי ויקיגניה). הערה זו כוחה יפה בין השאר למאמרים, דפי משתמש ודפי שיחות.

מגבלות ויוצאי דופן יתוארו להלן.

פרסום בוויקי ומידע ציבורי גלישה באתר אינה חושפת את זהותך!

כאשר הנכם עורכים דף מדפי ויקיגניה, הנכם מפרסמים מסמך. זהו אקט ציבורי, שבו אתם מזוהים פומבית עם העריכה שביצעתם ככותביה.

זיהוי הכותב

ניתן לפרסם עמוד בוויקי במצב מחובר (logged in). האפשרות לחיבור פתוחה רק עבור משתמשים רשומים שפתחו חשבון במיזם הרלוונטי (פעולה זאת נעשית בחינם, על כך בהמשך).

במצב מחובר, אתם תזוהו בשם המשתמש שלכם - אותו אתם בוחרים בעת הרישום בפעם הראשונה. שם המשתמש שלכם יכול להיות שמכם האמיתי (אם בחרתם לחשוף אותו) או כינוי כלשהו שאינו חושף את זהותכם.


משתמשים בעלי הרשאת בודק יכולים במקרים מסוימים, ובפרט אם נעשתה השחתה, לאחזר את כתובת ה-IP שלכם ולהשתמש בה על מנת לנקוט בצעדים כנגד המשחית, כגון הגשת תלונה לספק האינטרנט כנגד אותו משחית.

אם אתם משתמשים בשרת דואר של החברה מהבית או ממחשב ציבורי ומשתמשים בתקשורת DSL או אינטרנט בכבלים, סביר להניח שיהיה קל מאוד למעסיק שלכם לזהות את כתובת ה-IP שלכם ולמצוא את כל העריכות שביצעתם תחת כתובת זו. השימוש בכינוי וחשבון משתמש הוא פתרון עדיף לשמירת פרטיותכם במצב זה. ברם, כאשר הנכם מתחברים ממחשב ציבורי, עליכם לזכור להתחבר לפני ביצוע העריכות ולהתנתק בתום השימוש, כדי למנוע מאחרים להשתמש בחשבון שלכם ובזהות האינטרנטית שלכם.

עוגיות

עוגיות (Cookies) הן קבצים המכילים מידע על הגולש באתר מסוים ונוצרים על מנת לאפשר לאתר לזכור את ההעדפות של אותו גולש. אתרים רבים דורשים כיום עוגיות לצורך צפייה תקינה בהם.

בעת הגלישה והשימוש בוויקי, תיווצר עוגיה זמנית (PHPSESSID). אם אינכם מתכוונים להתחבר, באפשרותכם לחסום את העוגיה הזו, אך לא תוכלו להתחבר בלעדיה. העוגיה תימחק ברגע שתסיימו את הגלישה ותסגרו את הדפדפן.

עוגיות נוספות יווצרו כאשר תתחברו, אם תשתמשו באפשרות "זכור אותי" שתחסוך מכם את הצורך להקליד שם משתמש (ו/או סיסמה) בביקורכם הבא. העוגיה תישמר למשך 30 יום. באפשרותכם למחוק את העוגיות אחרי השימוש, אם הינכם משתמשים במחשב ציבורי ואינכם רוצים לחשוף את שם המשתמש שלכם למשתמשים הבאים באותו מחשב. מאותן סיבות מומלץ גם לנקות את זכרון המטמון של הדפדפן בתום השימוש.

סיסמאות

היבטים רבים של האינטראקציה הקהילתית בין משתמשים בוויקיגניה נבנית על המוניטין והכבוד שנוצרים על סמך היסטוריה של תרומות מוערכות והתנהגות הגונה ומכובדת של המשתמשים. סיסמאות המשתמש הן הערובה היחידה לאמינות היסטוריית העריכות של משתמש (כלומר: להבטיח שאנשים אחרים לא יבצעו עריכות על שמו). אנו ממליצים לכל המשתמשים לבחור בסיסמאות חזקות וקשות לפיצוח ולשמור עליהן מכל משמר, בפרט - אל תחלקו אותן עם אף אחד. חל איסור מוחלט לחשוף סיסמאות של משתמשים אחרים, הן באופן ישיר והן באופן עקיף.

רישום נתוני גישה

בכל פעם שאתם מבקרים באתר אינטרנט, אתם שולחים מידע רב לשרת האינטרנט. רוב שרתי האינטרנט מנהלים רישום גישה המכיל חלק ממידע זה, המשמש לקבלת התמונה הכוללת של הדפים הפופלריים באתר, מהיכן מגיעים אל האתר, מהם האתרים האחרים שמקושרים לאתר ובאילו דפדפנים משתמשים הגולשים על מנת לגשת לאתר. אתרי קרן ויקימדיה לא מיועדים להשתמש במידע זה על מנת לעקוב אחרי משתמשים לגיטימיים.

הרישום משמש ליצירת דפי הסטטיטיקה; המידע הגולמי איננו פומבי ובמצב תקין נמחק לאחר שבועיים.

להלן דוגמה למידע הנרשם:

64.164.82.142 - - [21/Oct/2003:02:03:19 +0000] "GET /wiki/draft_privacy_policy HTTP/1.1" 200 18084 "http://en.wikipedia.org/wiki/Wikimedia_projects:Village_pump" "Mozilla/5.0 (Macintosh; U; PPC Mac OS X; en-us) AppleWebKit/85.7 (KHTML, like Gecko) Safari/85.5" המפתחים יכולים לעיין במידע במטרה לפתור בעיות טכניות, כדי לעקוב אחרי סוכני תוכנה בעייתיים הגורמים בעיות באתר או, לעתים נדירות, כדי לקשר בין שמות משתמשים וכתובות IP על מנת לטפל במקרים של השחתה וגרימת נזק.מסירת מידע על משתמשים לצדדים שלישיים

על פי מדיניותה של ויקיגניה ובהתאם לחוק, ויקיגניה לא תמסור מידע הנשמר בשרתיה לצד שלישי כלשהו אלא במקרים הבאים:

1.על פי הוראת צו בית משפט או הוראה מחייבת אחרת של רשות אכיפת חוק.

2.על פי הרשאה של אותו משתמש - ישוחרר המידע המתייחס אליו בלבד.

4.כאשר המידע השמור בשרת מתייחס לרובוט או לספיידר, והדבר נועד על מנת לפתור או להדגים בעייה טכנית.

5.למשתמש בעל הרשאת בודק בהתאם לנוהל הבדיקה.

6.כאשר המשתמש הינו משחית סידרתי הפוגע במידע המצוי בוויקיגניה, והשימוש במידע יסייע על מנת לגלות את כתובות ה-IP בהם הוא משתמש על מנת להגיש תלונה לספק שירותי האינטרנט.

7.כאשר המידע דרוש להגן על זכויותיה, רכושה וביטחונה של ויקיגניה, משתמשיה או הציבור. חלוקת מידע עם צד שלישי

כל טקסט שנוסף לאחד ממיזמי ויקיגניה ניתן לשימוש תחת תנאי רשיון GFDL. אין זה המצב לגבי תמונות, כל תמונה מועלת תחת רשיון נפרד, וחלק מהתמונות מוגנות בזכויות יוצרים.

ויקיגניה לא תמכור או תחלוק מידע פרטי, כגון כתובות דואר אלקטרוני, עם צד שלישי, אלא אם המשתמש מסכים לשחרר את המידע הזה, או שנתקבלה דרישה מרשויות החוק (משטרה, בית משפט) לחשוף מידע זה.

בטחון מידע / אבטחת מידע

הוויקיגניה לא יכולה להבטיח שאי-אפשר לפרוץ למערכת ולדלות ממנה מידע באופן שאינו מאושר ואף איננו חוקי. מידע זה יהיה זמין לכל מפתחי ויקיגניה עם בעלי הרשאת כניסה לשרתים.

דואר אלקטרוני

ויקי-דואר באפשרותכם לספק כתובת דואר אלקטרוני בפירוט "העדפות" של חשבון המשתמש שלכם. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים רשומים לשלוח לכם דואר אלקטרוני דרך הוויקיגניה (אלא אם תגבילו אפשרות זאת בחלון ההעדפות). כתובתכם לא תחשף לשולחים, אלא אם תגיבו דרך תוכנת הדואר האלקטרוני שלכם, או שהמכתב יחזור באופן אוטומטי. יתכן שכתובת הדוא"ל תשמש את קרן ויקימדיה בכדי ליצור קשר נרחב עם משתמשים רשומים.

אם אינכם מספקים כתובת דוא"ל, לא תוכלו לאתחל מחדש את הסיסמה שלכם במקרה ששכחתם אותה. ברם, באפשרותכם לבקש מאחד ממפתחי ויקגניה להכניס כתובת דוא"ל חדשה בהעדפות שלכם.

באפשרותכם להסיר את כתובת הדוא"ל מ"העדפות" בכל זמן שהוא.


מידע משתמש

מידע על משתמש, כגון מספר העריכות ומועדן, מפורסם באופן ציבורי ופומבי ברשימות "תרומות המשתמש" (שנוצרות באופן אוטומטי על-ידי תוכנת האתר). לעיתים המשתמש עצמו או משתמשים אחרים מצטטים מידע מרשימות אלה ומפרסמים אותה בצורה ערוכה (רשימה מקוצרת, מידע סטטיסטי, סיכומים, טבלאות וכו').

הסרת חשבון משתמש

מרגע שנוצר, חשבון משתמש לא יוסר או ימחק. ניתן לשנות את שם המשתמש (תלוי במדיניות המיזם המקומי ובמספר העריכות שביצעת בו). ויקימדיה איננה מבטיחה שכל בקשה לשינוי שם תענה.


ההחלטה אם מידע מסוים של משתמש ימחק או לא, תלויה במדיניות המחיקה הספיציפית של המיזם בו חבר המשתמש.

מחיקת מידע

הסרת טקסט ממיזם ויקיגניה למעשה איננה מוחקת אותו באמת. בהסרת טקסט באמצעות עריכה רגילה, יכול כל אחד לצפות בגרסאות הקודמות של הדף ולראות את המידע האצור בהן. אם עריכה מסוימת או דף נמחקו על ידי מפעיל מערכת, כל מפעיל מערכת איננו מוגבל על ידי המחיקה ויכול לצפות במידע. רק מפתח יכול למחוק מידע באופן מוחלט וסופי במיזמי ויקימדיה, ומצב זה לא מובטח שיקרה אלא כתוצאה מהחלטה משפטית.

ראו גם הגרסה המקורית והמחייבת של מסמך זה (אנגלית)

מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/ויקיפדיה:מדיניות הפרטיות שונה לאחרונה ב־01:32, 14 בפברואר 2010.הטקסט מוגש בכפוף לרישיון CC ייחוס-שיתוף זהה 3.0; פרטי הרישוי של התמונות מופיעים בעמודי התמונות.


המסמך המקורי באנגלית

Wiki.png חלק מן התכנים של דף זה נלקחו מהוויקיפדיה העברית ומובאים בכפוף לרישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם