ההרשמה לאתר פתוחה הינכם מוזמנים להירשם לאתר ולהתחיל לערוך

אריך לסינג

מתוך ויקיגניה, המיזם הגנאלוגי העברי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שם: אריך לסינג
שם נעורים
שם בלועזית Lessing
מקום לידה וינה אוסטריה
נולד/ה 13 ביולי, 1923
נפטר/ה 29 באוגוסט, 2018, וינה, אוסטריה
פרטי המשפחה :
בן/בת זוג לסינג
הורים ד"ר היינריך לסינג (לקר) ו-מרגיט לסינג לבית שורץ
אחים בן יחיד
צאצאים 2 בנות ובן

אריך לסינג (13 ביולי, 1923 - 29 באוגוסט, 2018) היה צלם אוסטרי. לסינג הפך לחבר מלא ב-Magnum Photos ב-1955 והיה תורם מאז 1979. דיוקנאותיו של משוררים, מוזיקאים, פיזיקאים ואסטרונומים פורסמו בכ-60 ספרים.

משפחתו

קורות חיים

אריך לסינג נולד בווינה למשפחה יהודית, בנו של רופא שיניים ופסנתרנית קונצרטים.

  • לפני שסיים את התיכון הוא נאלץ לעזוב את אוסטריה ב-1939 בגלל עלייתו של היטלר לשלטון. הוא היגר לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי. אמו נשארה בווינה ולאחר מכן נרצחה באושוויץ.

בהיותו בישראל למד לסינג הנדסת רדיו בטכניון ולאחר מכן עבד בעבודות חקלאיות בקיבוצים. לאחר מכן הצטרף לצבא הבריטי כצלם וטייס.

לאחר מלחמת העולם השנייה, לסינג חזר לאוסטריה ב-1947, והצטרף ל-Associated Press. דיוויד סימור הזמין את לסינג להצטרף ל- Magnum Photos ב-1951 ולסינג הפך לחבר מלא ב-1955. תצלומיו פורסמו ב-Time, Fortune, Life, Paris Match, Picture Post, Epoca ו-Quick. הוא תיעד פוליטיקה באירופה שלאחר המלחמה, במיוחד במדינות קומוניסטיות.

בשנות ה-60, לסינג פנה לנושאים תרבותיים נוספים כמו אמנות, מדע והיסטוריה, על ידי צילום פורטרטים של משוררים, מוזיקאים, פיזיקאים ואסטרונומים. בעזרת תצלומים אלה, לסינג הפיק כ-60 ספרים.

לסינג לימד בארל, צרפת, בביאנלה בונציה, באקדמיית הקיץ של זלצבורג ובאקדמיה לאמנויות שימושיות בווינה. עבודותיו הוצגו ברחבי העולם.

בשנת 2013 תרם 60,000 תמונות לארכיון הספרייה הלאומית האוסטרית.

קישורים חיצוניים